ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО НИКОДИМА, СВЯЩЕННОАРХІМАНДРИТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ м. ХАРКОВА ---  
 

Боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву,

викладачам та студентам Харківської Духовної Семінарії,

всім вірним чадам Харківської єпархії

Української Православної Церкви  

 

«…не жахайтесь! Ви шукаєте  розп’ятого Ісуса Назарянина. Він воскрес, - нема Його тут! Ось місце, де Його поховали були».

(Мк. 16,6)

 

 

Улюблені отці, браття і сестри !

 

христос воскрес!

 

          Завершивши очищувальний подвиг Великого посту, знов святкує Церква наша Пасху Господню, оспівуючи Воскреслого з мертвих Христа, Який дарував нам вічне життя. В цю пасхальну ніч ми становимося учасниками великої духовної радості. Жони-мироносиці  вранці першого дня нового тижня прийшли намастити тіло Ісуса благовонним миром і знайшли Його гроб пустим. Їх страх і здивування розвіяв Ангел, сповістивши їм про велике звершення  Господа, що «Він воскрес, - нема Його тут!» (Мк. 16,6).

Радісна новина про Воскресіння Христове стала головним змістом проповіді Церкви Христової, і тому святий апостол Павло нагадує коринфським християнам: «Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша» (1 Кор. 15,14). За словами святителя Афанасія Великого, Господь «досягнув перемоги над смертю… а нас воскресив разом з Собою, розірвав пута смерті і дарував замість клятви – благословення, замість печалі – радість, замість нарікання – пасхальне торжество, задля чого ми і повинні вірувати. Воскрес Спаситель – і ніщо не може похитнути нашу віру в благость Божу, надію на спасіння, любов одиного до одного. Переможені зло і гріх, відкрито небо, і душі наші вже не тонуть в бурхливому морі мирських турбот, зникає ворожнеча і розділення».

 Ми шукаємо на землі щастя, по різному його собі уявляємо і не завжди знаходимо; а Божественне Одкровення ясно вчить нас, що дійсне щастя для людини – це життя з Богом, в Божому Дусі.  «Бо коли ми з’єдналися подобою смерті Його, то з’єднаємось і подобою воскресіння» (Рим. 6,5).

Світло Христова Воскресіння осяює наші серця, виганяє з них пітьму необізнаності і недосконалості. В цьому світі ми пізнаємо милість і любов Всещедрого Господа, і не випадково святитель Філарет Московський наставляє нас: «Вмійте користатися Світлом, яке так щедро проливає на нас Воскреслий Господь»!

Улюблені мої !

В день Святої Пасхи Господь дарує нам велику милість бути оповісниками істини Воскресіння Христова, і нехай це надихає кожного з нас нести свій життєвий хрест, не лякаючись труднощів і спокус, бо Христос Спаситель сказав: «І ото з вами Я повсякденно аж до кінця віку» (Мф. 28,20).

Віра в Господа нашого Ісуса Христа, в Його Воскресіння повинна проникати у всі галузі життя і діяльності людини. Ця віра є рушійною  силою, яка відновлює  людську природу  і весь всесвіт, адже джерело цієї віри – Воскреслий Христос Спаситель.

В минулому році Божою ласкою вся Слобожанська земля відсвяткувала 210-ліття  Харківської єпархії. Цей, 2010 рік, також наповнений визначними датами із історії нашого краю, про яки треба сказати. У лютому ми відзначили 170-річчя зі дня блаженної кончини святителя Мелетія, архієпископа Харківського, а в травні ми будемо відзначати 70-річчя мученицької смерті архієпископа Олександра (Петровського).

Дорогі отці, брати і сестри!

Спаситель і Господь наш Ісус Христос з Його безмірної любов’ю до роду людського Своїм Воскресінням дарував нам вічне спасіння. Нехай же пасхальна радість буде для всіх нас джерелом бажаного миру, розбудови кращого життя і єдності. Черпаючи з цього безсмертного  джерела радості, будемо молити Воскреслого Господа про дарування  миру у всьому світі, добробуту нашому боголюбивому українському народу і Богом благословенній  родині нашої Слобожанщини. В цьому році  ми примножимо свої звершення працю та молитви, наслідуючи подвиги наших боголюбивих предків, щоб на нашій  землі  і в теперішній час славилось Ім’я Господнє.  Будьмо в злагоді засвідчувати перед світом  те, що Воістину Христос Воскрес!

Сердечно поздоровляю Вас з Великим і радісним святом Світлого Христова Воскресіння. Єдиними устами і єдиним серцем будьмо проголошувати: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав… И нам дарова  живот вечный, покланяемся  Его тридневному Воскресению!»

 

Христос Воскрес !

Воістину Воскрес !

 

Смиренний Никодим,

Милістю Божою   

митрополит харківський і Богодухівський,

священноархімандрит свято-покровського          

чоловічого монастиря м. Харкова

 

 

Пасха Христова

2010 рік,

місто Харків.
 
 
 
Другие новости по теме:

  • ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ, СВЯЩ ...
  • Новогоднее и Рождественское поздравление митрополита Никодима (видео)
  • ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ БЛАЖЕННІШОГ ...
  • РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
  • Пасхальное послание митрополита Харьковского и Богодуховского Никодима
  •  
      Просмотрено: 4725 раз Просмотров: 4725 автор: admin 31 марта 2010 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0