Рiздвяне свято у Рокитненськiй школi Пресс-служба » Православана Харківщина » №1 (102) январь 2011  
 
Рiздвяне свято у Рокитненськiй школiНайсвітліше, найчудесніше, найрідніше для християн свято — Різдво Христове. Воно нібито об’єднує усіх в одну сім’ю, і ми стоїмо, затамувавши подих, біля ясел, де возлежить Новонароджений Христос.

I в нас на Нововодолажчині лунали в усі ці святкові дні колядки та щедрівки з побажаннями здоров’я та добра кожній родині, що є традиційним для нашого українського народу з його ідеалами щирості, працелюбності, духовності, повагою до родинних цінностей. Сільська школа — теж велика родина! Ось і в загальноосвітній школі с. Рокитного відбулось святкування свята Різдва. Воно вийшло не зовсім звичайним і стало значною подією для освітян та школярів, давши змогу по-справжньому відчути радість православного свята.
14 січня у Рокитненській школі для викладачів району був проведений відкритий урок з християнської етики на тему: «Різдво Христове». Підготували та провели його викладач з основ християнської етики Нетецька Олександра Іванівна та викладач недільної школи Швець Тетяна Павлівна. Усі присутні на уроці відчули, з якою любов’ю та благоговінням готовились до занять його ведучі та учні 5 класу. Епіграфом уроку стали слова з Євангелія від Іоанна: «І Слово стало тілом» (Ін. I, 14). Діти почули історію свята, відчули його значення для кожної людини. Під чарівні звуки духовної музики всі начебто перенеслися на 2000 років тому, туди де у святу зимову ніч у Віфлеємській печері Діва Марія народила Сина — Спасителя нашого Ісуса Христа. Лунала і молитва «Богородиця Діва, радуйся». І кожна дитяча душа відкривалася до неї. Надзвичайно теплу та святкову атмосферу змогли створити у класі Тетяна Павлівна та Олександра Іванівна. Такі уроки не забуваються, залишають слід на все життя. Діти брали дуже активну участь у обговоренні усіх біблійних подій, також підготували свої розповіді і навіть з легкістю вирішували кросворд, присвячений закріпленню теми уроку. Жодна дитина не залишилась байдужою, кожен намагався висловитись. І в кінці уроку дівчата заспівали колядку «Нова радість стала», яку підхопили усі присутні.
Після теоретичної частини (хоча дуже складно назвати теорією цей живий, теплий урок) гості спустились на І-й поверх, де стояла красуня ялинка і вже були розгорнуті декорації святкового вертепу. Почалася друга «практична» частина свята. Спочатку всі побачили фільм «Назарет — Віфлеєм», що поглиблював знання, які діти отримали на уроці. Потім виступили учні недільної школи з колядками та віншівками. Учениця 5 класу Дмітрова Настя прочитала вірш митрополита Харківського і Богодухівського Никодима «Різдвяна ніч». А на завершення свята всі присутні побачили виставу «Добра новина», яку готувала з учнями 5, 6, 7 класів директор школи Хихля Наталія Михайлівна. Виступ дітей був надзвичайно емоційним, майстерним. Відчувалось, як подобаються юним акторам їх ролі та сам релігійний зміст вистави. Блискуче зіграв свою роль царя Ірода заступник директора з виховної роботи Михайло Олексійович. А які чудові костюми підготувала разом із дітьми Наталія Михайлівна! Велику подяку хотілось би висловити усім організаторам свята, яке має неоціненне значення у духовному розвитку нашого підростаючого покоління.
Християнські істини вічні, і добре що колектив школи піклується про душі своїх вихованців. Бо розвиток особистості повинен бути, перш за все, сходженням до духовності. Духовні пріоритети мають лягти в основу життя дитини. Зараз важко знайти альтернативу православним цінностям, які є найбільш стійкі, універсальні, не підвладні ідеологічній кон’юнктурі. Вони є основою гуманістичних цінностей. Чудово, що у с. Рокитному є прекрасний храм Архангела Михайла. Його настоятель ігумен Никодим (Силко) приділяє дуже багато уваги питанню духовного розвитку молоді, піклується про недільну школу. З його благословення і пройшло це чудове свято. Усі діти отримали подарунки від храму, а гості — пам’ятні листівки. Хочеться побажати недільній школі Рокитного подальших успіхів у духовному вихованні дітей, яке сприятиме розвитку й формуванню високоморальної особистості, майбутнього громадянина України.
Психолог Рокитненського професійно-аграрного ліцею
В.В. Ткаченко
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Уроки християнської етики
  • ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІТЬ ЙОГО
  • Дзвони Престольного свята...
  • Поєднаємо зусилля православного храму, родини і школи
  • Ювілейна осінь...
  •  
      Просмотрено: 2993 раз Просмотров: 2993 автор: admin 15 февраля 2011 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0