Повернути добро у власнi душi Пресс-служба » Православана Харківщина » №1 (102) январь 2011  
 
На обліку у кримінально-виконавчій інспекції управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань у Харківській області перебувають 537 неповнолітніх, серед яких 168 – жителі Харкова. Це хлопці й дівчата, які оступилися на життєвому шляху, тому з ними регулярно проводиться профілактична робота, організовуються зустрічі з психологами, соціальними педагогами, іншими спеціалістами та цікавими людьми, що діляться своїм досвідом та надають мотивації позитивної поведінки.

Зокрема, 10 грудня 2010 р. у приміщенні обласної КВІ відбувся профілактичний захід за участі представників Харківської єпархії Української православної церкви – отця Тарасія (Войтенка) та заступника начальника відділу по взаємодії з УДДУПВП Олександра Дегтяра. До речі, пан Олександр віддав багато років службі у кримінально-виконавчій системі, тому знає всі її насущні проблеми та позитивні аспекти.
На зустріч були запрошені підоблікові неповнолітні, що мешкають у Жовтневому, Київському, Комінтернівському, Московському та Червонозаводському районах м. Харкова.
Начальник кримінально-виконавчої інспекції майор внутрішньої служби Дмитро Холод зазначив, що метою заходу є формування толерантних моделей відносин у сім’ї та суспільстві, недопущення повторного скоєння правопорушень та злочинів. Оскільки кожному, хто перебуває на обліку в КВІ, держава надала можливість виправитись, цим шансом необхідно скористатися.
Отець Тарасій провів бесіду з підлітками на тему духовної основи буття кожної людини. Адже, на його думку, 100 % злочинів мають під собою мотивацію, зумовлену моральною слабкістю людини.
Як зауважив отець Тарасій, мир, любов, спокій, створення сім’ї та щастя дає кожному Бог. Ненависть, заздрість, зло походять від ворога роду людського – лукавого. І навів знаменну цитату Ф. Достоєвського: «Диявол бореться з Богом, і поле битви – душі людей».
Необхідно, щоб людина протидіяла негативним реаліям нашого життя, не йшла на поводу пожадань хворої частини суспільства. Отець Тарасій закликав молодих людей задуматися, допомагати ближнім своїм, творити справи милосердя, не відповідати на зло лихими вчинками.
«У нашому житті ми скоюємо багато помилок та гріхів, і бруд цей потім лягає тягарем на наші душі. Злочини – це верхівка айсберга, вони відбуваються тоді, коли болить душа. Необхідно очищати свою душу, звертатися до Бога, до добра!» – зазначив отець Тарасій.
О. Дегтяр розповів, що він, працюючи у кримінально-виконавчій системі, неодноразово мав нагоду наочно пересвідчитися у тому, що кожна людина, перебуваючи у кризовому становищі, має лише 2 варіанти дій: чинити й далі неправедні справи, які виснажують серце й душу, що рано чи пізно приведе до дуже тяжких наслідків, або покаятися, задуматися й змінити своє життя на краще.
Так, саме каяття лежить у підґрунті всієї ідеології роботи пенітенціарної служби. Через це зустріч, що відбулася, безумовно сприятиме тому, що юні правопорушники замисляться над своєю поведінкою і, хочеться вірити, більше ніколи не переступлять Закон та заповіді добра.

Юрій Чумак
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Там, де лiкують душу i тiло
  • Служба для сім’ї, дітей та молоді Харківської області
  • Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив українську паству перед початком ...
  • Спільне звернення Харківської єпархії УПЦ і ГУ МНС України в Харківській об ...
  • У Харковi продовжать роботу щодо вшанування памятi репресованих священносл ...
  •  
      Просмотрено: 2122 раз Просмотров: 2122 автор: admin 15 февраля 2011 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0