DataLife Engine > № 11-12 (122) ноябрь-декабрь 2012 > РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ


26 февраля 2013. Разместил: and
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯАРХІЄПИСКОПА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ, СВЯЩЕННОАРХІМАНДРИТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ М. ХАРКОВА

Боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву, викладачам
та студентам  Харківської Духовної Семінарії і всім  вірним чадам Харківської єпархії Української Православної Церкви

«Простягла земля долоні свої і приймає
Створителя, Який одержує славу від Ангелів,
від Небес же зірку, від пастирів хваління,
від волхвів дари та від всього світу пізнання»
(Тропар 3-ої пісні канону на повечір’ї
передсвята Різдва Христового)

Возлюблені о Господі пастирі, всечесне чернецтво, вчителі та учні Харківської Духовної Семінарії, дорогі і близькі моєму серцю брати та сестри!
З сердечною радістю вітаю всіх Вас з Великим святом — Різдвом во плоті Господа і Бога і Спаса Нашого Іісуса Христа!
В ці святі дні ми знову молитовно переживаємо найвеличнішу подію в історії людства і розум наш осяявся світлом Божественного Розуму, бо «Христос народжується, славте. Христос з небес, зустрічайте. Христос на землі, возносіться. Співайте Господеві вся земля, і радістю заспівайте, люди, бо прославився!» (ірмос 1‑ої пісні Різдвяного канону).

Першими про Різдво Христове дізналися прості пастухи, які пасли свої отари недалеко від Віфлеємської печери. Ангел проголосив їм про початок нової ери Христової: «Не лякайтесь, бо ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2,10–11).
Святитель Григорій Неокесарійський писав: «В цей день Бог явився як Людина, як Пастир народу Ізраїльського, Котрий оживотворив весь Всесвіт Своєю ласкою». Різдво Христове — «… це спільне свято усієї тварі», — каже святитель Василь Великий, і це початок торжества Сина Божого, Його світ та перемога будуть продовжуватися вічно.
З кожним роком земного часу ми ведемо літочислення від Різдва Христова, Свята Христова Церква приводить всіх до причастя життя вічного, бо для істини Боговтілення немає часових границь.
Святкуючи Різдво Христове, віддячимо Господу за минулий 2012 рік благості Божої. Яскравою подією цього року стало святкування 20‑річчя Харківського Архієрейського Собору, який ствердив і зміцнив Повноту Вселенського Православ’я.
Ми також молитовно вшанували річницю блаженної кончини митрополита Харківського і Богодухівського Никодима. В цей день Харків відвідав Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Пам’ять про владику Никодима як про видатного архіпастиря нероздільно пов’язана з його великими трудами та звершеннями, що назавжди увійшли в історію Харківської єпархії і всієї Православної Церкви.
По милості Божій в 2012 році слобожанська земля уквітчалась новими храмами, ніби пречудовими дороговказними джерелами світла та благодаті. Все більша кількість людей залучається до спасительного життя в світі Христової істини. Не можна не підкреслити зростаючої уваги суспільства до питань духовної освіти. В минулому році Харківська єпархія взяла участь в організації Другої Міжнародної конференції «Відродження духовності в сучасному світі: взаємодія Церкви і освіти».
З Божою допомогою починаючи 2013 рік, ми готуємось до святкування 20-річчя канонізації новомучеників Слобідського краю, яка відбулась в 1993 році згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, серед яких Промислом Божим внесено ім’я дорогого моєму серцю священномученика Онуфрія (Гагалюка), 75–річчя з часу його страждальницької кончини за віру Христову також виповнюється в 2013 році.
Возлюблені о Господі брати і сестри!
Закликаючи на вас Боже благословення, вітаю всіх з Новим 2013 роком і Різдвом Христовим, молитовно бажаю, щоб Богомладенець Христос осяяв Своїм світлом ваші родини, благословив життєві плани і труди, дарував здоров’я і міцність духовних сил.
Нехай радість Різдва Сина Божого завжди супроводжує нас на життєвому шляху, служить ствердженню в православній вірі, спрямовує до тихої пристані спасіння серед бурхливого життєвого моря.
В єдиній радості з всією Вселенською Православною Церквою прославимо Святе Різдво Христа Спасителя як здійснення великої Божої обітниці, бо «Слово стало тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця» (Ів. 1,14).
«Христос народжується, славте!»
СМИРЕННИЙ ОНУФРІЙ,
МИЛІСТЮ БОЖОЮ
АРХІЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ
І БОГОДУХІВСЬКИЙ
Різдво Христове
2012/2013 рр. м. Харків