23.12.2011 р. відбулося засідання Священного Синоду УПЦ Православана Харківщина, №12 (113) декабрь 2011  
 
Священний Синод Української Православної Церкви зібрався у синодальному залі Київської Митрополії в п›ятницю, 23 грудня, відразу після традиційного подячного молебня на кінець року. Це перше засідання Синоду під час хвороби Предстоятеля нашої Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира, і відповідно до Статуту про управління Українською Православною Церквою (п.17, розділ 4). Синод проходив під головуванням старішого за хіротонією постійного члена Священного Синоду Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела.
Як повідомив «Православію в Україні» Керуючий справами УПЦ архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Синод займався вирішенням поточних питань життя і діяльності нашої Церкви, Були прийняті важливі рішення стосовно управління Київською Митрополією та вирішення питань життя та діяльності Київської єпархії, Київських духовних шкіл — академії та семінарії, а також Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Було створено комісії, відповідним Преосвященним надані доручення вирішувати ті чи інші питання церковного життя.
Так, для координації фінансово-господарської діяльності Київської Митрополії Священний Синод УПЦ створив Ревізійну комісію на чолі з митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом.
Управління Київською єпархією на період хвороби Блаженнішого Митрополита Київського І всієї України Володимира було доручено комісії у складі: архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Яготинський Серафим, єпископ Васильківський Пантелеймон. Комісія є підзвітною Головуючому у Священному Синоді митрополитові Одеському і Ізмаїльському Агафангелу,
Рішення поточних питань, пов’язаних із діяльністю Київської духовної академії і семінарії, доручено ректору КДАІС архієпископу Бориспільському Антонію.
Рішення поточних питань, пов’язаних з життєдіяльністю Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври доручено наміснику Лаври митрополиту Вишгородсьмому і Чорнобильському Павлу.
Всі поточні питання ставропігіальних монастирів їх намісники і настоятельниці мають узгоджувати з Головуючим у Священному Синоді УПЦ.
Були також заслухані звіти про діяльність синодальних відділів за 2011 рік, і Синод схвалив їх діяльність.
Як зазначив архієпископ Митрофан, порушувалися і дуже важливі питання, які хвилюють нашу православну спільноту Зокрема, це виконання Закону України «Про захист персональних даних». З цього приводу на адресу і Київської митрополії, і окремих Преосвященних надходять звернення від віруючих, від духовенства відносно того, яким чином ми маємо виконувати цей закон. Ми заслухали доповідь юриста з цього питання, і було прийнято синодальне рішення про звернення до керівництва нашої держави, відповідних міністерств з проханням розглянути і надати пояснення з приводу цього питання і з розумінням поставитися до позиції нашої Церкви,
Наступне засідання Синоду заплановане на 26 січня 2012 року.
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Офіційний коментар архієпископа Білоцерковского и Богуславского Митрофана в ...
  • КИЇВ. Відбулося чергове засідання Священного Синоду УПЦ
  • Делегація Української Православної Церкви взяла участь у засіданні Церковн ...
  • КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир благословив збір підписів щодо повер ...
  • Блаженнішого Митрополита Володимира поховано біля дзвіниці храму Різдва Бог ...
  •  
      Просмотрено: 1196 раз Просмотров: 1196 автор: and 19 января 2012 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0