Пісня — то є душа народу Православана Харківщина, №1 (114) январь 2012  
 
Святий праведний Іоанн пресвітер, Кронштадтський чудотворець говорить: «Для чего Святая Церковь ежегодно воспоминает и празднует высочайшие события христианского мира, например, Благовещение, Рождество Христово, Крещение, Воскресение и прочие? Для того чтобы возгревать и утверждать нашу веру, наше христианское упование, нашу благодарность и любовь к Богу и Божьей Матери …, чтобы вспоминать и не забывать наше небесное, вечное отечество и не иметь пристрастия к временной, преходящей жизни… Христианские праздники дают познание: о силе покаяния и бесконечном милосердии Божьем, милующем грешников, о силе и спасительности милосердия и милостыни».
І святкування Різдва Христового, і зустріч Нового року приносять мир і злагоду в наші серця і наші оселі. Впродовж перших січневих днів лунають в храмах, домах православних вірян чарівні слова різдвяних колядок. «Пісня – то є душа народу», –  казав митрополит Харківський і Богодухівський Никодим. В своїй поетичній творчості духовний керманич Слобожанської землі залишив чимало рядків, що величають Народженого Христа.
І в січні цього року в храмах Богом береженої Харківської єпархії Української Православної Церкви в духовній єдності зі Вселенським Канонічним Православ’ям дорослі прочани та діти прославляли Богонемовля Христа.
8 січня, в день Післясвята Різдва Христового, під величними зводами Свято-Озерянского храму міста Харкова вихованці церковно-парафіяльної школи виступили з різдвяним святковим концертом. Послухати піснеспіви і привітати викладачів та учнів зі святом прийшли настоятель храму ігумен Никодим (Силко), керівник школи протодиякон Максим Талалай та парафіяни. В першій частині виступу учні виконали обробки колядок «Рождество к нам пришло», «Нова радість стала», «На небі зірка», прочитали вірш архієпископа Іоанна (Шаховського; † 1989) «Слава в вышних Богу»:   

О, Господи, Великий, Безначальный,
Творец всех звезд, былинок и людей,
Ты утешаешь этот мир печальный
Безмерной близостью Своей!   

Пісня — то є душа народу


Викладачка церковного співу Анна Олепір разом зі своїми колегами, випускниками  та студентами Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського виконали твір Г.В. Свірідова (†1998) «Странное Рождество видевше» в обробці Андрія Сиротенка, керівника Харківського академічного камерного хору імені В. Палкіна та «Щедрик» М.Д. Леонтовича (до речі, в минулому році виповнилося 90 років від дня жорстокого вбивства видатного українського композитора та диригента, обробка української народної пісні якого відома в усьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells»). Інна Бойко, яка викладає церковне мистецтво та живопис, разом з вихованцями подарували священнослужителям календар на 2012 рік «Небесний Єрусалим». Кожна дитина, від 3 до 14 років, намалювала на ньому один з найвідоміших храмів різних куточків Святої Русі, як то дзвінниця Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, собор Василія Блаженного тощо.
    Відчуття священної гармонії, єднання Церкви земної з Небесною Церквою наповнювало серце, коли наступного дня, 9 січня, колективи шести церковно-парафіяльних шкіл Харківської єпархії виступали в Свято-Успенському соборі міста Харкова – історичному храмі, який до початку ХХ століття мав статус «кафедрального собору» і в якому, з ласки Божої, в останні часи відродилося літургічне життя. В унісон зі словами янгольського славлення голоси діточок співали: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, во человецех благоволєніє» (Лк.2, 14)

Протодиякон Максим Талалай
Свято-Озерянський храм м. Харків
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Новогоднее и Рождественское поздравление митрополита Никодима (видео)
  • Створення благочинь ХАРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
  • Духовна спадщина
  • Ювілейна осінь...
  • Назустріч Всеукраїнській науково-практичній конференції
  •  
      Просмотрено: 3763 раз Просмотров: 3763 автор: and 12 февраля 2012 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0