Святий Миколай до нас завітав Православана Харківщина, №1 (114) январь 2012  
 
Є на світі свят багато
урочистих, визначних,
але Миколая свято
найприємніше із них.Святий Миколай – християнський святий, відомий як Миколай Чудотворець. Православні християни пам’ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого. На жаль, в Україні та в інших країнах світу, цей святий стає прообразом міфічної фігури Діда Мороза (Санта Клаус), що не допустимо. Святий Миколай зарахований до лику святих. За вірою людей, він опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців і лучників.
За традицією, на свято Святого Миколая в Україні влаштовуються заздравні обіди на честь Миколая Угодника. На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю і узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай на жито й плоди. Свято Святого Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Вважається, в ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку.
В останній час Андріївська ЗОШ I-III ступенів № 2 починає перетворюватись на осередок духовності і християнських традицій. 19 грудня, в день Святого Миколая до школи завітав поважний гість настоятель храму Різдва Богородиці ієрей Іван Гордієвич.
Отець Іван вразив малят 1-го класу зворушливою і проникливою розповіддю про християнського Святого Миколая, про виникнення і традиції святкування цього бажаного дітлахами свята. Кожен першокласник був зачарований цією історією і, напевне, зробив для себе певний моральний урок. Наостанок отець Іван подарував дітлахам ікони з образом Чудотворця, подарунки, солодощі, а також великі ікони класному керівнику 1-го класу Мокрій Галині Григорівні та адміністрації школи.
Цей візит залишив в учнів та педагогів глибокий духовний слід та незабутні враження. Кожна дитина з нетерпінням чекатиме таких теплих зустрічей з ієреєм Іваном.

Устиченко Наталія Анатоліївна

Святий Миколай до нас завітав


Святий Миколай до нас завітав

 
 
 
Другие новости по теме:

  • Дитячi молитви до Бога
  • Святкування першої річниці освячення храму
  • Блаженніший Митрополит Онуфрій відповів на запитання редакції сайту Київськ ...
  • Незабутнi враження...
  • Підсумки літа
  •  
      Просмотрено: 2304 раз Просмотров: 2304 автор: and 19 января 2012 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0