Милість Божа для Сковородинівки Православана Харківщина, №4 (117) апрель 2012  
 
Милість Божа для Сковородинівки5 квітня 2012 року у православному житті району відбулася визначна подія — з’явилася ще одна церква. Тимчасовий храм розпочав духовне служіння у Сковородинівці. Майже 70 років люди були позбавлені можливості возносити молитви Богу. У цей святковий день нагадаємо про релігійне життя Сковородинівки, колишньої Пан-Іванівки.
За життя Г. С. Сковороди село належало до приходу села Кадниця. У 1795 р. в Пан-Іванівці «по благословенню преосвященного Феотикса» була освячена церква Преображення, і село стало центром приходу замість Кадниці. Ще в середині XIX ст. в пан-іванівській церкві зберігалися стародруки: «Апостол» (М., 1688), «Псалтир» (М., 1680), «Тріодь цвітна» (М., 1696), «Євангеліє» (М., 1701), «Патерик Печерський» (К., 1702), «Служебник». 1871 року церква була оновлена. Про її вигляд відомо з фотографії 1930‑х років та спогадів місцевих жителів. Дерев’яний храм був розписаний під цеглу і вкритий залізом. Із західного боку — портик з чотирма колонами і трикутним фронтоном. Будівлю увінчував купол, критий залізом. Близько 1933 року церкву було закрито, а в 1937 році з неї зняли купол і дзвони. Священика, отця Петра Герасименка, репресовано. Приміщення використовували під клуб, зерносховище тощо. Цей храм проіснував до 1943 року, доки його не спалили п’яні есесівці. Після визволення села залишки церкви були розібрані, а поряд влаштовано братську могилу полеглих радянських воїнів.
Із початком відродження духовності в державі сковородинівці порушили питання про спорудження церкви у селі. З моменту призначення настоятелем ієрея Олександра (Хвороста) 4 листопада 2011 р. робота пожвавилася. Директор агрофірми Куценко М. І. дозволив проводити молебні у залі контори, а паралельно було прийнято рішення про спорудження тимчасового храму. Місцеві фермери, підприємці Смиковський В. Б., Суворов М. О., Гіцелєва К. П., Дигало М. О. на чолі з директором агрофірми Куценком М. І. виділили кошти, робітників і розпочали будівництво. Односельчани-робітники торгового дому «Донснаб» (виконавчий директор Григоренко І. С.) у міру можливостей брали участь у спорудженні тимчасового храму. Голова сільської ради Єлісєєв А. І. став координатором будівельного процесу.
Коли покращилися погодні умови, почалися інтенсивні роботи по будівництву та опорядженню тимчасового храму. Вагомий внесок в організацію та матеріальне забезпечення робить Пцелєва К. П. Керування процесом спорудження і основне фінансування робіт взяла на себе адміністрація агрофірми ім. Г. С. Сковороди І особисто директор Куценко МЛ. Будучи цілеспрямованою, духовно багатою особистістю, він надихнув своїх колег і робітників агрофірми на активну участь у роботах. Спеціалісти Субота В. П., Хайло О. Д., Антонян Ж. Г., Тверд охліб М. М., Омельчук О. И. стали його надійними помічниками і однодумцями. Від підприємства були задіяні Зірка В. В., Партола Є. В., Лукаш В. О., Лукаш М. О., Лукаш В. І., Вацюряба А. М., Вацюряба В. М., Коробка О. Б., Енгельман О. М., Грінченко О. І., кранівник Макарчук П. А. На будівництві працювали і робітники, залучені сільським головою Єлісєєвим А. І.. Чорногор Ф. Д., Михно В. В., Лобуренко В. М., Трохименко О. В., Арутюнян Л. Л., Антонян Ф. Г., Клецко Р. Ю. Активну участь взяли прихожани Вак О. І., Ярослав О. А., Стрижак Л. І., Шайдецька Н. Г., Хамлюк С. М., Канівець Л. В. Усім селом готувалися до освячення та відкриття тимчасового храму. Одні допомагали фінансово (сподіваємось на подальшу підтримку), другі вчаться виконувати обов›язки читців і вже читають на службах, треті дарують необхідні речі для храму… Багато часу навчанню церковного співу приділяють півчі криласу Грінченко Л. І., Стрижак Л. І., Михно Н. В., Федоренко Г. М., Шайдецька Н.Г. Особлива подяка всім, хто регулярно відвідує Літургії, служби.
Злагоджена підготовка засвідчила, що у селі дружно живуть трудолюбиві віруючі люди, які прикрашають свій рідний край працею і молитвою.
І нарешті настав довгоочікуваний, урочистий, воістину благословенний день! День, якої чекали. — день освячення тимчасового храму, купола, дзвону (подарувала агрофірма). Сковородинівці і численні гості із сусідніх сіл Гуринівки, В. Рогозянки, Мерла, Кленового, Володарівки, із Золочева заповнили церковну територію. Особливо радісно було бачити дітей, батьки яких виконують заповідь Христа «Пустите детей приходить ко мне…» і не забороняють дітям відвідувати церкву.
Освячення провели священики округу: о.Богдан Іванчук, благочинний, який очолив богослужіння, о.Олександр, настоятель нашого Свято-Преображенського храму, о.Федір Славіогло (с. Писарівка), о. Андрій Рябушко (с. М. Рогозянка), о.Георгій Разін (с. Довжик), о. Діонісій Крилов (с. Олександрівка), …
Із знаменною подією присутніх поздоровили голова РДА Горішній І. І., директор місцевого господарства Куценко М. І., сільський голова Єлісєєв А. І. Протоієрей Богдан Іванчук привітав усіх із появою ще однієї благодатної лампади в Золочівському районі і подякував настоятелю о. Олександру, всім, хто брав участь у будівництві, хто сприяв появі церкви, за труд на славу святого православ’я, за затрачені кошти і зусилля, які обов’язково принесуть духовні плоди віри та спасіння, побажав Божої допомоги і успіхів у роботі, висловив упевненість, що приход стане центром утвердження основ духовності та моральності.
Скоро зазвучить дзвін над нашими просторами, закликаючи християн до молитви. Давайте відвідувати церкву і в спільній молитві просити Господа послати нам благодійників для зведення постійного красивого, величного Свято-Преображенського храму, який стане архітектурною окрасою нашого краю!
Казначей храму Манженко Т.Н.,
с. Сковородинівка
 
 
 
Другие новости по теме:

  • ИЗ ДУХОВНОГО НАСЛЕДИЯ
  • Запалала ще одна зірка віри і надії
  • Студент ХДС принял участие в Сковородиновских чтениях
  • Делегація Української Православної Церкви взяла участь у засіданні Церковн ...
  • Священники епархiї призначенi для пастирської опiки в мiсцях позбавлення во ...
  •  
      Просмотрено: 1442 раз Просмотров: 1442 автор: and 20 мая 2012 Напечатать Комментарии (0)