ВИСОКА МІСІЯ Православана Харківщина, №4 (117) апрель 2012  
 

ВИСОКА МІСІЯЧергове практичне заняття студенти Красноградського медичного коледжу провели не у аудиторії, а у залі Красноградського краєзнавчого музею. Майбутні медики детально вивчили тему і поділилися знаннями із однокурсниками. Мова ішла про вченого, хірурга, доктора медицини, святителя та сповідника, православного святого Архієпископа Луку Кримського, у миру Валентина Феліксовича Войно — Ясенецького. Бажаний гість студентів — настоятель Благовіщенського храму міста Краснограда протоієрей отець Миколай.

 

Розповідаючи про страдницький шлях святителя Луки, виступаючі помітно хвилюються. Адже його біографія — приклад непохитної мужності, правдивості і віри. Здається, у наші часи таких людей не існує. Освіту Валентин Феліксович здобув у Києві, куди сім›я переїхала з Керчі. Навчався у Київській гімназії і мріяв стати художником, але після тривалих роздумів вирішив полегшувати страждання людям. Тому. вступив на медичний факультет Київського університету. Захоплювався анатомією, малював та ліпив, вивчав філософію. Пізніше писав: «З мене не вийшов художник, проте я відбувся як художник в анатомії та хірургії». Коли розпочалася Російсько-японська війна, Войно-Ясенецький у складі Київського лазарету Червоного Хреста поїхав до Чити, де очолював хірургічне відділення та здобув перший досвід виконання складних операцій. Пізніше, працюючи земським лікарем у Симбірській губернії, Москві, Ташкенті та інших містах, Войно-Ясенецький став першокласним хірургом і глибоко віруючою людиною. Медик у земських лікарнях, професор Середньоазійського державного університету, на початку 1920‑х років Войно-Ясенецький з іменем Луки прийняв чернечий постриг і згодом висвячений на сан єпископа. Бути священником у ті роки — значить свідомо обрати шлях мученичества. «Я полюбив страждання, що так дивовижно очищує душу». Це слова незвичайної людини, яка 12 років провела у таборах та засланнях, і одночасно зуміла з допомогою скальпеля та молитви врятувати життя сотням людей. Видатний хірург і учений, автор наукових праць, відомих в СРСР та за кордоном, архієпископ Симферопольський та Кримський мужньо виконував свою високу місію — лікувати не тільки тіло, але і душі людські, аби позбавити їх мук вічних. Красномовний приклад для майбутніх медиків!
Ініціатор подібної форми навчання — викладач медичного коледжу Ганна Мефодіївна Гребєнщикова. Це вона протягом багатьох років збирає матеріали про зірку меншого масштабу, але не менш значиму — земського лікаря Роберта Шиндлера, засновника повітової медицини на Красноградщини. У дореволюційній Росії Шиндлер — світило у своїй галузі, він першим у повіті застосував рентген-апарат, робив унікальні операції на оці, славився як добродійник, залишив нашим сучасникам у спадок приміщення лікарні і музею. Войно- Ясенецький і Шиндлер знали один одного, листувалися між собою і листи зараз зберігаються у родині нащадків Роберта Федоровича
Медик іншої епохи — Заслужений лікар УРСР Артур Мізгер, також хірург від Бога, людина великого авторитету, продовжувач кращих традицій вітчизняної медицини, про нього і розповіла студентам Г. М. Гребенщикова. На кожен час є свої видатні особистості, які несуть людям добро і милосердя.
Звертаючись до майбутніх медиків, протоієрей Миколай відзначив: треба постійно усвідомлювати, що ти не просто так прийшов у цей світ, Господь чекає, аби твої таланти розкрилися, і ти залишив слід на землі, навіть якщо для цього необхідно пройти через страждання і жертви. Адже, як говорив святитель Лука, все, чим живе на землі людина, має значення й необхідне для того, щоб спрямувати життя духу. Тож сама людина своїми вчинками визначає, куди прямувати — до добра чи до зла. Медик — людина у білому халаті, і це величний символ світла і любові.
Наталія Зінченко, член Національної спілки Журналістів України, м.Красноград

 
 
 
Другие новости по теме:

  • Там, де лiкують душу i тiло
  • Через подвиг до вiри…
  • Відбулась конференція «Паліативна допомога – заклик до гуманізації суспільс ...
  • Шлях до духовностi
  • Першi кроки на шляху до храму
  •  
      Просмотрено: 1873 раз Просмотров: 1873 автор: and 20 мая 2012 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0