Через подвиг до вiри… Православана Харківщина, №5 (94) май 2010  
 
Через подвиг до вiри…Щороку 9 травня жителі м. Краснограда збираються біля братських могил. Представники  влади, духовенства та учні красноградських шкіл вшановують пам’ять загиблих воїнів та дякують ветеранам за їхній героїчний подвиг у здобутті Перемоги, яку ми всі святкуємо вже протягом 65-ти років.
Вже давно відновилася традиція на братських могилах  після урочистого мітингу служити панахиду по загиблих воїнах. Адже православ’я за всіх часів ставилося з великою пошаною до тих, хто ціною власного життя захищав життя й безпеку ближніх. Багатьох воїнів православна церква приєднала до сонму святих, зважаючи на їхні християнські чесноти й слова Христа: «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15, 13).
Не залишилася байдужою до цих подій і православна молодь. Вихованці православного  молодіжного клубу «Світанок» спільно з учнями недільної школи підготували свято, гостями якого були  ветерани війни, духовенство та  прихожани Благовіщенського храму, а також  молодь Красноградського району — старшокласники та студенти.
Метою даного заходу було вшанувати подвиг нашого народу у роки великої вітчизняної війни, звеличити пам’ять  загиблих воїнів, нагадати, якою ціною нам дісталося мирне життя. Через свій виступ молодь хотіла  донести до аудиторії значимість православної віри в нелегкі воєнні часи. В основу задуму лягли відомості учасників війни про явлення Божої милості   нашому народу як в тилу, так і на фронті. Адже саме в ті часи  почала відроджуватися віра православна, відкривалися храми, що були закриті та зруйновані, а люди, що відійшли від Бога після жовтневої революції, поверталися до Нього, молилися та вірили, що наші воїни обов’язково переможуть ворога.
Своїми теплими словами та піснями молодь порадувала ветеранів, на якийсь час повернувши їх у часи їхньої молодості, а настоятель Свято-Благовіщенського храму протоієрей Миколай подарував  ветеранам  пам’ятні подарунки та сердечно привітав їх.
О. Хасанова,
 викладач недільної школи, м. Красноград
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Вшанування пам’яті загиблих у роки Великої Вітчизняної війни
  • Вшанування пам’яті загиблих в рокі Великої Вітчізняної війни
  • Вони захищали Батькiвщину
  • Щодо ініціативи вшанування початку Великої Вітчизняної війни деякими політи ...
  • Першi кроки на шляху до храму




  •  
      Просмотрено: 1677 раз Просмотров: 1677 автор: admin 2 июня 2010 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0