Святковий подарунок дітям Православана Харківщина, №6 (95) июнь 2010  
 

Святковий подарунок дітям1 червня за державним календарем — Міжнародний день захисту дітей. Напередодні в школах пролунав останній дзвоник, підведені підсумки минулого учбового року.

За багатолітньою традицією, яка склалась в НВК №96 Великої Данилівки, кращі учні з предмету християнської етики нагороджуються поїздкою по святим місцям рідного краю. Вже 10 років такі поїздки організує для дітей настоятель Свято-Покровського храму Великої Данилівки протоієрей Андрій Кір’янчук, за ініціативою якого, спільно із зусиллями адміністрації школи, на прохання батьків учнів і були впроваджені в НВК № 96 уроки християнської етики.
Цього року поїздка відбулась 1 червня, коли Харківська Єпархія святкує пам’ять священномучеників землі Слобідської, тому одностайно вирішили, що маршрут поїздки буде пов’язаний із життєвим шляхом священномученика Олександра, архієпископа Харківського, який очолював Харківську Єпархію з 1937 року по 24 травня 1940 року, коли він загинув під час правління безбожної влади у Холодногірській в’язниці міста Харкова. Поїздка стала духовним подарунком учням до Міжнародного дня захисту дітей.
Помолившись перед поїздкою у Свято-Покровському храмі Великої Данилівки, діти зручно розмістились в автобусі і у супроводі вчителів і деяких батьків вирушили до Свято-Казанського храму міста Харкова. Цей храм не закривався навіть у роки переслідувань, саме в ньому у ті важкі часи служив архієпископ Олександр. Тоді служби були таємними і відбувались у нижньому храмі, який зараз реставрується. Саме тут заарештували священномученика Олександра і заточили у в’язницю, де над ним знущались, а потім задушили. Ризикуючи життям, віруючі люди вивезли тіло архієпископа Олександра і таємно поховали його на Залютінському цвинтарі. Поставивши свічки, приклавшись до ковчега із часточкою мощей священномученика Олександра, до ікон Казанської Божої Матері і святих угодників Божих, помолившись у Свято-Казанському храмі, юні паломники вирушили до цвинтаря №6 на Залютіно.
Нещодавно до 65-річчя Перемоги тут було відкрито меморіал на честь загиблих в роки Великої Вітчизняної війни. Учасники поїздки вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Потім центральною алеєю всі попрямували до могили священномученика Олександра, яка виділяється серед інших могил великим дерев’яним хрестом, поруч з яким на камені зображено його ікону. Місце дуже зворушує, бо поруч багато поховань монахів, священнослужителів, а крім того, тут розташований православний куточок, який зна­йомить з головними святинями нашого краю. Серед святих, що прославили наш край, названо і архієпископа Харківського Олександра, мощі якого зараз знаходяться в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі міста Харкова, першу раку для яких надав настоятель Свято-Вознесенського храму протоієрей Михайло Скорик.
Діти запалили на могилі спільну воскову свічку, помолились і благоговійно приклались до хреста і ікони. Дізнавшись, що парафіяни Свято-Вознесенського храму встановили хрест і доглядають за могилою священномученика Олександра, що в цьому храмі є Іверська ікона Божої Матері, яка «відобразилась» на склі, всі вирішили відвідати цей храм. Дітей вразив своєю незвичною красою дерев’яний храм на честь святої рівноапостольної Марії Магдалини, в якому зараз і розташована Іверська ікона Божої Матері.
Запаливши свічки та помолившись перед іконою, учасники поїздки знову дружно рушили в дорогу, бо сердита хмара погрожувала громом та блискавкою. Але ніякі погрози не зашкодили бажанню дітей відвідати Свято-Благовіщенський Кафедральний собор міста Харкова, в якому розташовані головні святині нашого краю. Діти були приголомшені величчю собору і його красою!
А скільки палаючих свічок, скільки квітів прикрашали
собор, особливо біля раки з мощами священномученика Олександра, поруч з якою декілька віруючих навколішках молились. Людей в соборі вже було небагато, але все свідчило про те, що сьогодні, як і завжди в цей день, тисячі людей під час богослужіння об’єднались тут в полум’яній святій молитві до Господа, Пресвятої Богородиці, священномученика Олександра і всіх святих Слобідського краю за долю українського народу... До собору увійшла  група віруючих, які почали прикладатись до Святих мощей Святителя Афанасія Цареградського і Лубенського Чудотворця, Святителя Мелетія Архієпископа Харківського і Священномученика Олександра Архієпископа Харківського. Разом з ними благоговійно прикладались і діти НВК №96, урочисті обличчя яких свідчили про те, що вони відчувають себе зараз справжніми паломниками... Із сяючими, світлими обличчями діти повернулись в автобус, над яким гримів грім і погрожувала блискавка. І хоча до рідної Данилівки ще було далеко, ніхто не звернув уваги на ці погрози.
І діти, і дорослі були переповнені враженнями від поїздки, відчували, що нічого поганого з ними в цей святковий день не трапиться, бо молитви Священномученика Олександра, всіх святих Слобідського краю можуть захистити їх від всякої негоди!
Л. І. Коптєлова,
вчитель християнської
етики НВК № 96
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Духовна спадщина
  • Уроки християнської етики
  • Незабутнi враження...
  • Ювілейна осінь...
  • Святині рідного краю...




  •  
      Просмотрено: 2505 раз Просмотров: 2505 автор: admin 5 июля 2010 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0