DataLife Engine > Православана Харківщина, №6 (95) июнь 2010 > Вони захищали Батькiвщину

Вони захищали Батькiвщину


5 июля 2010. Разместил: admin
На околиці села Ков’яги стояли колгоспні комори.  Яр, дорога, війна… Саме в цьому місці 65 років по тому було віднайдено останки загиблих воїнів.  Чоловік і жінка їхали в вантажному авто, везучи боєприпаси.  Це все, що змогла встановити пошукова група в складі працівників райвійськкомату, МНС, міліції, держадміністрації, селищної ради і школи.  Жодних документів, жодних пояснень.  Місцевий житель випадково знайшов каску загиблого воїна, хоча, як відомо, в історії випадковостей не буває.
65 років земля берегла тіла своїх сина і доньки, які хотіли визволити Батьківщину і жити в мирі.  Пошуковці знайшли багато нерозстріляних патронів, солдатську ложку, ремені, згоріле авто.  Учні Ков’язької ЗОШ I-III ст. доторкнулись до подвигу.  Хіба це можна забути?
В історії Ков’яг багато героїв. Це і розвідниця Анастасія Вишивцева, що, зломивши смертельну рану, вижила і стала вчителькою історії, і лейтенант Леонід Глімбовський, командир артобслуги, що поліг за визволення села; і льотчик Костя Гур’єв, що скерував літак вертикально, щоб не потрапити до рук фриців, і директор Ков’язької восьмирічної школи, Яким Свириденко, підпільник, розстріляний в Дідовій долині,
і ще 220 воїнів, що навічно лишилися в нашому селищі, що стало для них останнім рубежем. 434 воїна-односельця — це теж наші герої.
5 травня 2010 р. біля  пам’ятника загиблим воїнам сел. Ков’яги зібралися десятки односельців, щоб вшанувати пам’ять двох невідомих воїнів.  А також приїхали гості з м. Валки, в їх числі — настоятель Свято-Преображенського храму, благочинний протоієрей Іван Пилипів (м. Валки), настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, отець Віталій Репко (сел. Ков’яги), настоятель Свято-Миколаївського храму отець Сергій (с. Високопілля), а також голова районної ради Холодний О. М., голова Валківської райдержадміністрації Нікітенко О. А., голова сел. ради Путінцев В. П. та ін.
Після пишних урочистостей було проведено, за участю трьох священиків, переховання останків загиблих воїнів в братській могилі.
Ков’яги надовго запам’ятають цей урочистий і скорботний день — день вшанування подвигу і слави.
Вони захищали Батькiвщину


Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Віталій Репко (сел. Ков’яги).