DataLife Engine > Спецвыпуск июль 2012 > РІК 1999 200-річчя Харківської епархії

РІК 1999 200-річчя Харківської епархії


29 июля 2012. Разместил: and

РІК 1999 200-річчя Харківської епархіїВітальне слово Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви

 

200 років. Багато це чи мало? Багато, якщо співставляти з нашим часом перебування на землі, дуже мало, одна миттєвість, якщо порівнювати з вічністю. В усякому випадку, за цими роками стоять верениці людей. Не тільки єпископського звання, які керували цією богобереженою єпархією, але і людей, які засвідчили перед Богом, перед історією, перед совістю свою віру, свою надію і свою любов. Це свідчення того, що ця єпархія стоїть на вірному шляху, на міцному фундаменті, тому що кров мучеників, по висловленню святих отців, була насінням Церкви та її основою.
Сьогодні мені хочеться поздоровити усіх з цим світлим ювілеєм, побажати Милості Божої мешканцям вашої єпархії, яка є однією з найбільших і головних єпархій Української Православної Церкви. Хочу особливу подяку висловити Високопреосвященнійшому Никодиму, Митрополиту Харківському і Богодухівському за його енергію, за його добро, за його постійні труди, проповіді про правду Божу та спасіння людей. Його цінує наша держава, наш Президент, його цінує наша Свята Українська Православна Церква, всі помісні Вселенські Церкви, які його чудово знають і відзначили його труди своїми нагородами. Його вітаю і я, як старшого собрата, з яким багато років ми ділили наші плани, долали труднощі нашого архієрейського служіння Церкві і народу Божому. Особливо зараз, коли він і я стоїмо на відповідальних постах, які вимагають особливого напруження і разом з тим спокою, активності, розсудливості.
Усі ці дарування Владика Никодим має. І слава Богу, що в цей ювілейний рік ми бачимо його здоровим, енергійним, все творячим і творячим на винограднику своєї обширної єпархії. І, дай Бог, щоб ця творча енергія ніколи не вичерпувалася у нього до самою кінця його прекрасного життя.