Освячення повертає первинну чистоту Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 1 (236) январь 2014  
 
Багато жителів нашого району ще пам’ятають ті часи, коли в приміщенні нинішнього храму був спортзал, вирували ярмарки, а дуже поважні люди розповідають, як колись в ньому зберігали зерно. Так було. Сьогодні Кегичівська церква — окраса селища. Велична будівля в центрі, позолочені хрести, куполи, мелодійні дзвони — все це невід’ємна частина життя кегичан. Напередодні Водохреща спілкуюся з настоятелем Свято-Георгіївського  храму Стефаном Івановичем Барною.

— Як все починалося? — запитую співрозмовника.
— З допомогою всіх небайдужих людей, з Божою молитвою відродили храм. Сьогодні наша церква, наче Божа благодать. Тут красиво, затишно, тепло. Розмальовані стіни, прикрашені образи, аромат воскових свічок не лишить байдужим нікого, а головне — дух. Храм — відрада і для душі, і для тіла. Церква відкрита кожен день для всіх. Люди заходять у храм кожного дня, кожен зі своїм.
— Але ж Кегичівщина не обмежується одним лише храмом Георгія Побідоносця?
— В нашому районі зареєстровано 7 православних церков. З них одна типова спеціально збудована Свято-Георгіївська церква, дві нетипові — Свято-Вознесенська церква в с. Лозова і церква Різдва Богородиці  в селі Нова Парафіївка, також культові споруди, які будуються: Свято-Петро-Павлівська церква в селищі Чапаєве; Свято-Покровська церква в селі Андріївка; церква Святої Великомучениці Катерини в селі Власівка. В 2013 році виділена земельна ділянка для будівництва церковної будівлі Святителя Миколая в селі Вовківка.
— Дійсно, немала робота проведена, певно, і віруючих багато?
— Я би сказав прихожан. Їх близько 12 тисяч. Та хочеться наголосити на тому, що багато віруючих, які ще не дійшли до свого храму. Десь у серці пробуджена Божа любов і благодать. Але дорога до Бога у кожного своя, як і до церкви Божої.
— Незабаром Водохреща — ще одне величне свято християн. Розкажіть про нього.
— Це свято, що відзначається 19 січня, має й іншу назву — Богоявлення. Може виникнути закономірне запитання: чому Богоявленням названий не день народження Ісуса Христа, а саме цей день. Відповідь проста: справжній день не той, у який Христос народився, а той, у який він хрестився й освятив воду.
Коли Ісусу Христу виповнилося тридцять років, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан. Християнські перекази оповідають, що коли Син Божий виходив із води, небеса розкрилися, і в цю саму мить на плече його опустився голуб. Це був Святий Дух. Звідси й пішла традиція хрещення у воді.
До речі, усі більш-менш значні церковні свята супроводжуються освяченням води. Уперше людина занурюється у святу воду під час хрещення, зазвичай невдовзі після народження. Таким чином людина «оновлюється» для майбутнього достойного життя. Свячена вода неодмінно має бути присутня під час освячення храмів, жилих і господарських будівель, а також усіх предметів, що використовуються під час богослужіння. Свячена на Водохреще вода має вживатися натще. Вважається, що саме за цієї умови вона має найбільшу силу. До особливих властивостей свяченої води відносять здатність гамувати пристрасті, відганяти від оселі злих духів, дарувати хворому одужання часто навіть від невиліковних хвороб. Є думки, що не існує ліків, кращих за святу воду.
Може виникнути питання, навіщо треба щороку знову і знову освячувати воду? Відповідь досить проста. Світ наш сповнений гріхів, а церква, освячуючи воду, повертає водній стихії первинну чистоту. Священики акцентують увагу на тому, що Бог не творить чудес там, де людина їх очікує просто з цікавості, без щирого наміру скористатися ними задля власного спасіння. Щоб свячена вода приносила користь, необхідно дбати про чистоту власних думок і вчинків.
Підготували:
Ірина Литвиненко,
Валентина Карпенко
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Освячення води в Кегичівці
  • Його добре слово — вiра — завжди  з нами
  • Храмове свято у Кегичівці
  • Слово Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського и всієї України перед ...
  • Святкування першої річниці освячення храму
  •  
      Просмотрено: 1168 раз Просмотров: 1168 автор: and 27 февраля 2014 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0