Дзвони Престольного свята... Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 10 (233) октябрь 2013  
 
Дзвони Престольного свята...Важливі і складні завдання постали перед вчителями початкових класів шкіл України в XXI столітті. Сучасна техніка, засоби масової інформації настільки заполонили серця не тільки дітей, але і їхніх молодих батьків, що майже не залишилось місця для традиційних ігор та казок, які так необхідні для психічного розвитку та морального становлення дитини.
Прикладами для дітей стали не герої добрих казок, а якісь страшні вигадані монстри. Та нам, вчителям загальноосвітньої школи № 96 Великої Данилівки, поталанило! Поруч з нашою школою вже понад 20 років звучать дзвони Свято-Покровського храму, і майже 15 років спільними зусиллями настоятеля храму протоієрея Андрія Кір’янчука і адміністрації школи, за згодою батьків, в спеціально оснащеному кабінеті учням початкової школи викладається православна християнська етика. Радіють серце і душа коли, йдучи до школи, ми чуємо спів дзвонів, які пробуджують від монотонності буденних проблем, надають сили. За останні роки склалась добра традиція: один з перших уроків християнської етики у вересні проводити в храмі. Звичайно, що ми, вчителі, охоче супроводжуємо своїх учнів і також вивчаємо правила поведінки у храмі, де і як правильно поставити свічку, перехреститися, подати записочку, помолитися перед іконою святого, на честь якого ми названі... Набуті навички християнської етики нам допомагають в паломницьких поїздках, які щороку для дітей і вчителів нашої школи організовує настоятель храму. Часто на ці уроки і в поїздки до нас приєднуються і деякі батьки. Звичайно, що в день Престольного свята, 14 жовтня, заняття також пройшло в храмі! С самого ранку радісні дзвони закликали нас на святковий молебен, а потім — урочистий благовіст запросив всіх на богослужіння. Звучить святковий спів, дуже багато квітів! Храм — переповнений! Але всі присутні з лагідною посмішкою намагаються пропустити дітей до підсвічників і до прикрашеної квітами ікони на честь Покрова Божої Матері. На іконі зображено святого Андрія Юродивого, який разом із своїм учнем Єпіфанієм, ще в X столітті під час молитви в Влахернській церкві побачив над присутніми в храмі Пресвяту Богородицю, що покривала їх Своїм покровом — омофором.
Обличчя дітей урочисті і схвильовані! Всі — діти і дорослі, поєднані спільною святковою молитвою. Після богослужіння святкові дзвони супроводжують багатолюдний хресний хід, учасники якого благоговійно слухають Євангеліє і радіють, коли їх освящає крапля святої води. Після святкових привітань на всіх чекав подарунок — виступ хору недільної школи. Як вони співали! І радісно було від того, що більшість учасників хору — учні нашої школи! Потім у квітучому церковному дворі була святкова трапеза... Мешканці Данилівки і гості свята обмінюються святковими враженнями і побажаннями. Всі — як одна велика православна родина. Радість переповнює наші серця і душі від того, що і ми, і наші учні відчуваємо себе часточкою цієї дружної родини. Церковні святкові дзвони проводжають нас до школи, до повсякденного життя, пробуджуючи надію на милість Божу і Покров Божої Матері, віру в світле майбутнє наших дітей, нашої Батьківщини. А в серці знову і знову звучать слова святкової молитви: «Радуйся, Радосте наша, покрий нас от всякаго зла честним Твоїм омофором».

Вчителі початкових класів ЗОШ №96
Великої Данилівки
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Уроки християнської етики
  • Ювілейна осінь...
  • Поєднаємо зусилля православного храму, родини і школи
  • Святковий подарунок дітям
  • Всі дороги ведуть до храму
  •  
      Просмотрено: 821 раз Просмотров: 821 автор: and 28 января 2014 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0