Блаженніший Митрополит Онуфрій відповів на запитання редакції сайту Київської Митрополії напередодні дня пам’яті святителя Миколая Чудотворця Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 12 (247) декабрь 2014  
 
— Ваше Блаженство, святитель Миколай особливо шанований в Україні, на його честь побудовано безліч храмів, а ім’я Миколай було розповсюджене серед православних віруючих. Чим це пояснити?
— Серед сонму святих угодників Божих святитель Миколай посідає особливе місце. Його шанують навіть іновірці. Господь обирає таких людей серед мільйонів інших, і вони сяють на небосхилі святості великим сяйвом молитви до Господа за рід людський. Йому присвячені служби, акафісти, йому моляться люди у всьому світі. Його чесні мироточиві мощі і нині зберігаються в італійському місті Барі, привертають до себе людей з усіх кінців світу. Але особливо шанований святитель Миколай в Православ’ї, адже за чистоту віри він виступив ще на І Вселенському Соборі у 325 році проти аріанської єресі, де було прийнято першу половину Нікейського Символу Віри. Святитель Миколай з перших років і навіть годин життя був обдарований великою благодаттю Святого Духа. Передання розповідає нам, як немовля Миколай простояв три години в хрещенській купелі, як відмовлявся від материнського молока в середу і п’ятницю. Його християнська ревність при житті ілюструвала великі подвиги молитви, аскези, Христового милосердя. Він хотів усамітнитись у пустелі, але Господь покликав його на святительське служіння серед людей, хотів бути невідомим, а Господь дав йому авторитет вселенського учителя, якого слухались навіть царі. І шанування цього святого на нашій землі було ще з часів рівноапостольного князя Володимира.
Святі угодники Божі являють свої милості там, де шанується віра в Господа Ісуса Христа, і наш народ з часів Київської Русі відчував заступництво святителя Миколая разом з милосердям Божої Матері, і він шанується в одному ряду і святим Хрестителем Господнім Іоанном Предтечею, святими апостолами, іншими великими святими. Люди звертаються до таких Угодників не тому, що «так треба», а тому, що вони реально відчувають їхнє заступництво і відповідь на молитовні прохання. І чим більше ми будемо прагнути уподоблятись своїм життям до життя і віри угодника Божого Миколая, тим більшу поміч святого отримаємо.
— Сьогодні свято святителя Миколая стає все більш популярним для дітей. Навіть звичний новорічний Дід Мороз поступається місцем святому Миколаю у театралізованих святах. Такий собі український Санта- Клаус. Як до цього ставитись?
— В українській традиції завжди були присутні різдвяні колядки, театралізовані різдвяні сценки, вертепи. Це своєрідна проповідь для дітей. Так само і з святителем Миколаєм, якого так полюбляють всі. Але святий не повинен перетворюватися на казковий персонаж, як Дід Мороз чи Снігуронька. В святкових дитячих концертах повинна бути присутня молитва, ікона Святителя, дохідлива розповідь про святителя, як служителя Христового, який був великим молитвеником і чудотворцем. Дітям треба донести, що святий прославився подвигами милосердя до тих, хто страждає від бідності, хвороб, заступником за невинно звинувачених, хто терпить лихо у подорожах на морі і на землі. Ми маємо, перш за все, виховувати в дітях віру, розкривати перед ними скарбницю православного віровчення, щоб життєві подвиги угодників Божих були для них взірцем для наслідування і виховання. Ми повинні у дітей виховувати культуру християнського світосприйняття, яке навчить їх відрізняти християнські постаті святих і справжні духовні цінності від штучних героїв і соціальних штампів, які, на жаль, сьогодні широко пропагуються у суспільстві.
— Що б Ви, Ваше Блаженство, побажали православним дітям України у цей день?
— Побажаю не тільки у цей день, а завжди прагнути виростати гідними звання християнина, любити Бога і виконувати Його святі заповіді, шанувати батьків, любити свою країну, шанувати інші народи і молитися за мир на землі.
Прес-служба Української Православної Церкви
2014.12.19
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Святий Миколай до нас завітав
  • Дитячi молитви до Бога
  • Святковий подарунок дітям
  • Звернення Священного Синоду до єпископату, кліру, ченців та мирян Українськ ...
  • Святкування першої річниці освячення храму
  •  
      Просмотрено: 627 раз Просмотров: 627 автор: and 5 февраля 2015 Напечатать Комментарии (0)