Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до державної влади Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 2 (237) февраль 2014  
 
24 лютого 2014 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української  Православної Церкви, на якому було прийнято наступне звернення
Останнім часом Україна пережила один з найскладніших моментів в своїй історії. Гостра суспільно-політична криза призвела до братовбивчого конфлікту та загибелі наших співгромадян. Пам’ятаючи про те, що Бог наш не є Богом ворожнечі, а Богом миру, від імені єпископату, духовенства та віруючих Української Православної Церкви ми однозначно засуджуємо злочинні дії тієї державної влади, що спровокувала кровопролиття на вулицях та майданах золотоверхого Києва. Сьогодні ми підносимо молитви за здоров’я поранених, спокій душ загиблих, висловлюємо співчуття усім родинам, яких спіткало горе. Чимало постраждалих зараз перебувають у лікарнях. Багато з них назавжди залишаться інвалідами. Вважаємо, що держава сьогодні має забезпечити матеріальну допомогу сім’ям загиблих та усім постраждалим під час трагічних подій, які розгорнулися як у Києві, так і в інших регіонах України.
Загибель людей – це завжди трагедія. Загибель єдинокровних братів, громадян єдиної країни, – це трагедія для всього народу. Тому Українська Православна Церква пропонує продовжити дні жалоби до кінця Великого посту, коли мають відбутися поминання загиблих на 40-й день. Церква пропонує скасувати в цей період усі масові розважальні заходи в країні, а також відповідним чином скорегувати програми телевізійних каналів і радіостанцій.
Сьогодні перед нами стоїть важливе завдання побудови нової країни на засадах добра і справедливості, територіальної цілісності та консолідації суспільства. Реалізуючи це завдання, державна влада, як гласить Конституція України, має усвідомлювати свою відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями.
Відділення Церкви від держави не означає Її відокремлення від українського суспільства. Українська Православна Церква вкотре наголошує, що готова до конструктивної взаємодії з державною владою в різних сферах суспільного життя. Це, зокрема, справи милосердя та благодійності, турбота про збереження моральності в суспільстві, патріотичні освіта й виховання, збереження історичної та культурної спадщини, підтримка інституту сім’ї, материнства й дитинства тощо.
Українська Православна Церква не ділить своїх вірних за політичною, територіальною, національною, мовною, соціальною чи будь-якими іншими ознаками, демонструє всьому українському суспільству, що для нас, віруючих, єдність у Христі  є більшою ніж наші земні відмінності. Протягом важкої кризи кінця 2013 – початку 2014 років ми неодноразово підкреслювали, що виступаємо за збереження цілісності Української держави. І сьогодні закликаємо органи державної влади не допустити розпаду країни. Ми маємо зберегти єдину соборну Україну для наступних поколінь.
В нинішній ситуації важкої соціальної напруги, ми маємо докласти максимум зусиль для збереження в Україні релігійного миру. У жодному випадку не можна допустити протистояння на релігійному ґрунті. Наша велика українська родина має бути єдиною в різноманітті. У вільній державі кожен має право на вільне висловлювання своїх релігійних переконань та не перешкоджати такому ж вільному сповідуванню інших поглядів. Держава має бути гарантом свободи віросповідання. І ми готові допомагати державі в реалізації цієї важливої конституційної норми.
22 лютого 2014 року «Українська Православна Церква Київського Патріархату» зробила звернення на адресу нашої Церкви із закликом до подолання розділення Православ’я в Україні. Ми вітаємо усі ініціативи, спрямовані на подолання церковного розколу. Разом з тим, Українська Православна Церква вважає, що справа подолання розколу має вирішуватися шляхом виваженого та фахового діалогу, який повинен вестися на фундаменті православного канонічного права. Ми вважаємо небезпечним використовувати складну політичну ситуацію в країні задля прийняття непродуманих рішень в сфері церковного життя. Ми ще раз засвідчуємо свою готовність до діалогу, але вважаємо можливим обговорювати це питання в спокійній атмосфері без будь-якого тиску з боку суспільно-політичних сил. Політичне втручання в процес подолання церковних розколів є неприпустимим. Відновлення єдності в Українському Православ’ї – це виключно церковна справа. Українська Православна Церква неодноразово підкреслювала, що вітає зусилля можновладців та політиків, які спрямовані на подолання церковного розколу, однак ні в якому разі ці зусилля не мають перетворюватися на втручання у внутрішні справи Церкви.
Трагічні події початку 2014 року назавжди стануть сумною сторінкою новітньої історії України. І ми маємо докласти усіх зусиль, аби не допустити повторення цього жаху в майбутньому. Сьогодні ми підносимо молитви за український народ. Просимо Бога, аби він беріг нашу країну та допомагав нам в розбудові справедливої демократичної держави.
Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!
24 лютого 2014 року
Свято-Успенська
Києво-Печерська Лавра
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Постанова Собору Єпископів УПЦ «Про внутрішнє життя Української Православно ...
  • КИЇВ. Відбулося підсумкове у 2014 році засідання Священного Синоду УПЦ
  • ЗВЕРНЕННЯ МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ ДО ДУХОВЕНСТВА ...
  • Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри звернувся до Президента Укра ...
  • Звернення Священного Синоду до єпископату, кліру, ченців та мирян Українськ ...
  •  
      Просмотрено: 1021 раз Просмотров: 1021 автор: and 4 апреля 2014 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0