В столиці пройшов III Всеукраїнський батьківський Форум Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 4 (227) апрель 2013  
 
В столиці пройшов III Всеукраїнський батьківський Форум9-30 березня 2013 р. в Києві відбувся III Всеукраїнський батьківський Форум, в роботі якого взяли участь більше тисячі делегатів з різних областей України. На Форумі було обговорено широке коло питань, пов’язаних із захистом і зміцненням сім’ї, материнства і батьківства, традиційних сімейних і моральних цінностей, а також з освітою та вихованням дітей.

Сім’я, що заснована на шлюбному союзі чоловіка та жінки і спрямована на народження і виховання дітей, — це природна основа кожного людського суспільства і кожної цивілізації в історії. Цінність шлюбу, сім’ї, материнства і батьківства універсальна і незмінна. Гармонійно пов’язуючи між собою подружжя і покоління, сім’я є спільнотою справжньої любові, без якої неможливе виховання і моральне формування дітей, передача найважливіших цінностей і сенсу людського життя, збереження і розвиток будь-якої держави. Для сьогоднішньої України життєво важливим є збереження та відродження родини, її духовних і моральних засад, традиційної культури сімейного життя і виховання дітей.
Учасники Форуму переконані, що зміцнення та підтримка сім’ї, шлюбу, материнства і батьківства, засадничих прав батьків, сімейного способу життя повинні бути одним з головних завдань і пріоритетів державної політики України. Турбота про захист, відродження та збереження традиційних для народу України сімейних і моральних цінностей повинна об’єднувати всі здорові суспільні сили.
В зв’язку з цим учасники Форуму заявляють про свою незмінну підтримку Резолюції II Всеукраїнського батьківського Форуму 2012 року, основні положення якої повністю зберігають свою актуальність, і закликають органи державної влади України керуватися вираженими в ній принципами при вирішенні питань, які зачіпають інтереси сім’ї та батьків з дітьми.
Особлива повага до батька й матері, їх унікального місця в житті і незамінної ролі у вихованні дітей завжди було однією з головних культурних і моральних цінностей українського народу. Учасники Форуму переконані, що і сьогодні ця повага до прав і авторитету батьків має пронизувати всі сфери суспільного і державного життя України, визначати законодавчі та управлінські рішення на всіх рівнях. Держава, що дійсно піклується про свій народ, завжди буде поважати суверенність і автономію сім’ї, свято шанувати недоторканність сімейного життя, відносин між батьками і дітьми, право батьків вільно виховувати і морально формувати дітей відповідно до власних переконань, без надмірного та необґрунтованого втручання ззовні. Міжнародні договори, закони та політичні рішення, які суперечать цим принципам, не повинні прийматися в Україні.
Учасники форуму висловлюють свою стурбованість посиленням у всьому світі і в Україні тенденцій і явищ, що завдають шкоди родині, що ведуть до її руйнування і, як наслідок, руйнування суспільства. Руйнування традиційних сімейних і моральних цінностей, поширення та публічна пропаганда розлучень і абортів, аморальної поведінки, сексуальної свободи (розпусти), проституції, гомосексуалізму, алкоголізму, наркоманії, педофілії, публічного вихваляння в засобах масової інформації насильства, антисімейного способу життя, неповаги до сім’ї, шлюбу і батьків, применшення природних прав батьків і широке застосування ювенальних технологій, що ведуть до порушення недоторканності сімейного життя і стосунків між батьками і дітьми під приводом захисту дитинства, — всі ці явища небезпечні для сім’ї та суспільства, підривають їх основи і загрожують самому їх буттю. Україна повинна відкинути їх як соціальні хвороби, заради власного майбутнього та майбутнього своїх дітей.
І українські закони, і норми міжнародного права існують заради творення здорового і морального суспільства, захисту і зміцнення сім’ї, а не їх руйнування. Неприпустимо спотворювати справжні принципи міжнародного права, зловживати міжнародними правовими та іншими механізмами, а тим більше — чинити будь-який тиск на суверенні народи з метою утвердження та заохочення перерахованих вище антисімейних явищ. Кожен незалежний народ, в тому числі і народ України, має право самостійно визначати свою долю, слідуючи своїм корінним культурним і моральним цінностям в турботі про свої сім’ї та дітей.
Однією з найважливіших сфер життя будь-якого суспільства є освіта і виховання дітей. Освіта сьогодні створює наш завтрашній день. Учасники Форуму переконані, що державна політика в сфері освіти та виховання дітей повинна ґрунтуватися на традиційних сімейних і моральних цінностях і підтримувати їх. Неприпустимо використання освіти з метою соціальної інженерії, поширення ідей, що суперечать традиційним сімейним та моральним цінностям, які підривають авторитет батьків і применшують значення сім’ї. Система освіти покликана визнавати центральне значення сім’ї та батьків у вихованні та освіті дітей, поважати їх права і переконання, підвищувати суспільний престиж сім’ї і підтримувати сімейні цінності та сімейний спосіб життя. Батьки вправі виховувати і навчати дітей у відповідності до своїх переконань, вибирати форми навчання для своїх дітей (включаючи право вільно здійснювати домашню освіту дітей дошкільного та шкільного віку). Цих основоположних прав батьків повинна завжди дотримуватися держава.
Учасники Форуму:
— заявляють про нагальну необхідність перегляду державної політики України в галузі сімейної політики та захисту дитинства з урахуванням принципів, виражених в цій Резолюції та Резолюції II Всеукраїнського батьківського Форуму, який пройшов у Києві 24–25 лютого 2012 року;
— закликають усіх представників державної влади і громадянського суспільства України, фахівців у галузі освіти та інших галузях, представників традиційних релігійних конфесій, діячів культури та всіх жителів України об’єднати зусилля з метою захисту і зміцнення сім’ї, традиційних сімейних і моральних цінностей;
— підтримують дії здорових суспільних сил за кордоном і на міжнародному рівні, зокрема зусилля Світового Конгресу Сімей, спрямовані на захист сім’ї, сімейних і моральних цінностей, шлюбу між чоловіком і жінкою, прав батьків, святості людського життя з моменту зачаття і до природної смерті.
Сайт УПЦ
 
 
 
Другие новости по теме:

 • Служба для сім’ї, дітей та молоді Харківської області
 • РЕЗОЛЮЦІЯ II Міжнародної науково-практичної конференції «Відродження духов ...
 • Поєднаємо зусилля православного храму, родини і школи
 • Уроки християнської етики
 • Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до державної вл ...
 •  
    Просмотрено: 1942 раз Просмотров: 1942 автор: and 26 июля 2013 Напечатать Комментарии (0)  
  Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0