ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ, СВЯЩЕННОАРХІМАНДРИТА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ЧОЛОВІЧОГО МОНАСТИРЯ М. ХАРКОВА Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 4 (239) апрель 2014  
 
Боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву, учням та викладачам
Харківської духовної семінарії, і всім вірним чадам Харківської єпархії
Української Православної Церкви.

Возлюблені отці, брати та сестри!

Христос Воскрес!

Стверджуючи на шляху спасіння Святу Церкву, Милосердний Господь сподобив нас зустрічати свято із свят — Пасху Христову в рік 215‑річного ювілею створення Харківської єпархії. Воскресіння Христове — це велике торжество перемоги світла любові над темрявою ненависті. Світло цієї перемоги входить в наше життя, змінюючи його за подобою Царства Божого.
І сьогодні, через святкування перемоги над дияволом, для нас відкриваються ворота втраченого Раю, в якому наші прабатьки перебували до гріхопадіння. Святитель Іоанн Златоуст вказує на цю спасительну істину словами: «… пекло полонене Господом, Котрий зійшов у нього, усунене, зганьблене, умертвлене, скинуте, зв'язане».
Після зруйнування пекла знищені сила і страх смерті. Тілесна смерть стала тимчасовим явищем, вона здолана Воскресінням Христовим, яке відкрило шлях до нашого Воскресіння.
Як нам не радіти, не дякувати Богові за Його велику і жертвенну любов до занепалої людини. Любов Божа відновлює і відроджує нас для життя вічного. Любов Христова — жертовна. Він Сам приніс Себе в Жертву заради людства, Жертвою, яка стала вище всього, Він — Агнець Божий, так назвав Його Іоанн Хреститель. Син Божий і разом з тим — Син Людський. Тільки Він Один міг з’єднати людство з Богом, про Нього сповіщали пророки і святі. Пророцтва здійснились, як про це сказав по дорозі в Еммаус Христос Своїм учням: «Чи ж Христові не це перетерпіти треба було, і ввійти в Свою славу?» (Лук. 24:26).
Проходячи поприще Великого посту, ми залучаємося Жертві Христовій. З початком світлого свята Пасхи в наших душах відроджується радість вічного блаженного життя. Преподобний Симеон Новий Богослов каже: «Христос приходе і Своїм пришестям воскрешає мертву душу, і дає їй життя, і дарує благодать бачити, як Він Сам воскрес в ній, і її воскрешає. Такий закон нового життя о Христі Іісусі, що Христос Господь благодаттю Святого Духа приходить до нас і воскрешає змертвілі душі наші, і дає нам життя, і дає очі, щоби бачити Його Самого, безсмертного і нетлінного, Хто живе в нас».
Христос Спаситель, як і раніше закликає нас слідувати за Ним. Але не слід забувати, що в слідуванні за Христом нас чекають усілякі перешкоди та спокуси. Сьогодні ми бачимо, як диявол прагне віддалити людей від Церкви і спасіння. Ми повинні бути уважними і обережними, щоб не впасти в спокусу ненависті, зла, помсти. Наш час не простий, він вимагає воістину натхненної праці і подвигу, щоб залишатись вірними Богу і Його Святій Церкві.
В ці світлі пасхальні дні ми повинні подати руку ближньому і братам, які були розділені та призвати всіх до єдності в любові Христовій. Ця єдність — запорука миру і благополуччя в нашій державі, суспільстві, в наших душах. Заради цього Свята Українська Православна Церкви молиться за мир у всьому світі й спасіння усіх людей.
Святкуючи Воскресіння Христове, перемагаючи всі скорботи і тяготи, будемо твердо стояти в батьківській православній вірі. Возрадуємося і возвеселимося, бо Христос Воскрес — наша надія і життя. Урочисто проголосимо в своїх серцях: «Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели співають на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити!» (Стихира Пасхи).
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!
Смиренний ОНУФРІЙ
милістю Божою митрополит Харківський і Богодухівський
Пасха Христова,
2014 р.
м. Харків
 
 
 
Другие новости по теме:

  • ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО НИКОДИМА, СВЯ ...
  • ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ БЛАЖЕННІШОГ ...
  • Новогоднее и Рождественское поздравление митрополита Никодима (видео)
  • РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
  • Пасхальное послание митрополита Харьковского и Богодуховского Никодима
  •  
      Просмотрено: 1192 раз Просмотров: 1192 автор: and 26 мая 2014 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0