УЧАСТЬ БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА ОНУФРІЯ В УРОЧИСТОСТЯХ З НАГОДИ 1150-ЛІТТЯ ХРЕЩЕННЯ БОЛГАРІЇ Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 4 (251) апрель 2015  
 

alt1 травня 2015 року, на запро­шення Святішого Патріарха Бол­гарського Неофіта, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київсь­кий і всієї України Онуфрій прибув до міста Варни для участі в урочи­стостях з нагоди 1150-ліття хре­щення Болгарії. Блаженнішого Митрополита Онуфрія в поїздці супроводжує вікарій Чернівецько- Буковинської єпархії єпископ Хо­тинський Євсевій та заступник го­лови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

2 травня 2015 року, в день пам’яті хрестителя Болгарії свя­того царя Бориса Божественною, святковою Літургією розпочали­ся урочистості в Варненській і Ве- ликопреславській митрополії. Бо­гослужіння просто неба на руїнах древньої базиліки в місті Плиска, місті хрещення святого царя Бо­риса (в хрещенні Михаїла), очолив Святіший Патріарх Болгарський

Неофіт у співслужінні Блажен- нішого Митрополита Київсько­го і всієї України Онуфрія, членів Священного Синоду Болгарсь­кої Православної Церкви та пред­ставників Помісних Православних

Церков.

За богослужінням молились Глава Царського Дому Болгарії, Його Величність Симеон Сакскобурготський, Президент Рес­публіки Болгарія Р. Пневнелієв, Прем’єр-міністр Болгарії Б. Борисов, міністр регіонального ро­звитку Л. Павлова, директор Ди­рекції по віросповіданнях при Раді Міністрів Е. Велінов, Над­звичайні і Повноважні Посли — України М. Ф. Балтажи, Російської Федерації Ю. М. Ісаков, Греції Д. Стоідіс, Грузії З. Берідзе.

 

По завершенні Божественної літургії Святіший Патріарх Неофіт зачитав Патріарше і Синодальне послання з нагоди 1150-ліття хре­щення Болгарського народу і пам’яті царя Бориса І — Михаїла.

За заслуги перед Болгарською Православною Церквою Святіший Патріарх і Болгарський Синод на­городили орденом преподобного Іоанна Рильського І ступеню Главу Царського Дому Болгарії Його Ве­личність Симеона Сакскобургот- ського та орденом царя Бориса І ступеню прем’єр-міністра Бол­гарії Б. Борисова, а також дирек­тора Дирекції по віросповіданнях Е. Велінова орденом святих Кири­ла і Мефодія ІІ ступеню.

altБлаженніший Митрополит Ону­фрій, вітаючи главу Болгарської Православної Церкви на офіцій­ному прийомі після богослужіння підкреслив, що болгарський на­род є для українців старшим бра­том у вірі, оскільки раніше прий­няв святе хрещення. Блаженніший Владика згадав про спільні мо­менти в історії взаємовідносин між українським та болгарсь­ким народом, серед яких зокре­ма і про визвольну війну за сво­боду і незалежність Болгарії в ХІХ столітті, під час якої багато наших співвітчизників полягло на полі бою. «Їх імена, — сказав Блажен­ніший Митрополит Онуфрій, — і нині можна побачити на стінах храму Різдва Христового на Шип- ці, навколо якого багато з них по­хоронені і де возноситься за них безперестанна молитва». Бла­женніший владика також відзна­чив, що сьогодні Україна є Бать­ківщиною для близько 250 тисяч болгар, які проживають на нашій землі.
Архіпастир згадав і про біль українського народу, сказав­ши, що «сьогодні Україна пере­живає трагічний період в своїй історії і Українська Православна Церква не просто виступає за мир в Україні. Ми закликаємо сторони конфлікту побачити один в одно­му братів, образ Божий, на який не можна дивитися крізь приціл автомата. Наша боротьба не по­винна бути направлена на зни­щення вчорашнього сусіда, роди­ча чи друга. Ми повинні боротися проти гріха. Ми повинні молит­вою і християнською любов’ю, смиренням і терпінням протисто­яти ненависті і всьому тому, що розділяє наш народ. Ми маємо бути єдині. Єдині в прагненні про­стити один одного і разом буду­вати нову процвітаючу Україну. І в цей день я хотів би звернутися до братського і єдиновірного бол­гарського народу з проханням мо­литви за нашу багатостраждальну Батьківщину — Україну. Сьогодні я також хочу просити про молитви за Україну весь Православний світ в лиці представників Помісних Православних Церков, які беруть участь в нинішньому торжестві. Адже, як навчає нас Священне Пи­сання, «брат от брата утвержда­ем, яко град тверд и огражден» (Притч. 18:19).

 

Насамкінець, Блаженніший Пред­стоятель Української Православ­ної Церкви звернувся до Па­тріарха Неофіта зі словами по­дяки: «Ваша Святосте! Прийміть сердечну подяку за запрошення бути учасником цього великого, не лише для болгарського наро­ду, але і для всього православно­го світу торжества. Прийміть наші щирі запевнення в тому, що наша молитва за Вашу Святість і за весь благочестивий болгарський на­род буде взаємно возноситися в православних храмах України. Ми будемо просити Господа, щоб світло віри Христової не згаса­ло в серцях наших людей, щоб наші народи продовжували жити во Христі і зі Христом», — ска­зав на завершення Блаженніший Предстоятель Української Право­славної Церкви.

Відділ зовнішніх церковних
зв’язків УПЦ


 

 
 
 
Другие новости по теме:

  • КИЇВ-МОСКВА. Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри взяв участь у  ...
  • НЕДІЛЯ ПЕРША ВЕЛИКОГО ПОСТУ - ТОРЖЕСТВО ПРАВОСЛАВ’Я. БЛАЖЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ ...
  • Делегація Української Православної Церкви взяла участь у засіданні Церковн ...
  • Українська Православна Церква є самокерованою з правами широкої автономії
  • ЗВЕРНЕННЯ МИТРОПОЛИТА ХАРКІВСЬКОГО І БОГОДУХІВСЬКОГО ОНУФРІЯ ДО ДУХОВЕНСТВА ...
  •  
      Просмотрено: 3064 раз Просмотров: 3064 автор: vasil 30 мая 2015 Напечатать Комментарии (0)