Кабмін зменшив ціну на газ для релігійних організацій на 50% Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 6 (241) июнь 2014  
 
Кабінет Міністрів України встановив ціну на природний газ для потреб релігійних організацій у розмірі 50 % від рівня ціни для промислових споживачів, яка існує на сьогодні, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Уряд також встановив, що таке зменшення ціни на газ повинно враховуватися при визначені тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для потреб релігійних організацій.
Відповідне рішення закріплене Постановою Кабміну № 198 від 21 травня 2014 року, текст якої розміщено на Урядовому порталі у середу, 25 червня. Нові ціни та тарифи почнуть діяти з 1 липня 2014 року, які до цього часу має затвердити Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ).
Водночас знижена ціна не розповсюджується на обсяги природного газу, які релігійні організації використовують для проведення виробничо-комерційної діяльності.
З 1 травня 2014 року збільшилася гранична ціна на природний газ для промислових споживачів і підприємств, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, та становить 4724 грн. за 1 тис. куб. м. (без ПДВ, цільової надбавки та суміжних витрат).
У разі збереження нинішнього рівня цін для промислових споживачів, з 1 липня ціна на газ для релігійних організацій становитиме 2362 грн. за 1 тис. куб. м. (без ПДВ та інших витрат).
Нагадаємо, з жовтня 2009 року ціни на газ для релігійних організацій і газ для опалення їх культових споруд були прирівняні до роздрібних цін на газ для населення, диференційованих залежно від обсягів споживання.
Водночас Кабмін на початку квітня 2014 року відмовився від прив»язки цін на газ для релігійних організацій до цін на газ для населення.
Після цього Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до Уряду з проханням встановити справедливі соціально-відповідальні тарифи на газ для потреб релігійних організацій, зокрема на опалення культових споруд. Глави Церков звертали увагу на те, що релігійні громади мають неприбутковий статус та існують виключно за рахунок пожертв віруючих.
Пресслужба УПЦ
 
 
 
Другие новости по теме:

  • ЗВЕРНЕННЯ
  • Тепло та вода для релігійних організацій будуть оплачуватись за тарифами вс ...
  • Комюніке засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від ...
  • Національна комісія регулювання електроенергетики України запровадила нові ...
  • Комюніке делегації Всесвітньої Ради Церков щодо візиту в Україну
  •  
      Просмотрено: 815 раз Просмотров: 815 автор: and 18 августа 2014 Напечатать Комментарии (0)