Запалала ще одна зірка віри і надії Пресс-служба » Харьковские епархиальные ведомости » № 9 (244) сентябрь 2014  
 
Запалала ще одна зірка віри і надії20 вересня з благословення митрополита Харьківського і Богодухівського Онуфрія у селі Одринка Нововодолазького району було освячено храм-капличку на честь Святої Живоначальної Троіці.

Цей суботній день для жителів Одринки видався надзвичайним. Небо над селом випогодилось, повітря очистилось, пташина весело щебетала і закликала людей відірватись від буденних турбот і присвятити час духовному. Саме цього дня у центрі села було проведено освячення новозбудованого храму-каплички.
Чин освячення здійснив благочинний 8‑го округу протоієрей Володимир Воскобойніков спільно з іншими священнослужителями, серед яких були: настоятель Свято-Преображенського храму Нової Водолаги протоієрей Віктор Кесіль, настоятель храму на честь Святого Іоанна-Златоуста м. Харкова протоієрей Ігор Значков, настоятель Свято-Архангело-Михайлівського храму с. Рокитне ієрей Сергій Решетнік та настоятель Свято-Іоанно-Предтеченського храму с. Просяне ієрей Діонісій Косс, який також обслуговує духовні потреби жителів с. Одринка.
Капличка була побудована на тому місці, де колись стояв Троїцький храм, зруйнований у роки радянської влади. Ініціаторами будівництва стали сільська громада та протоієрей Ігор Значков, який був попереднім настоятелем храму у с. Просяне.
Після освячення храму-каплички прот. Володимир Воскобойніков від імені митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія привітав усіх із цією знаменною подією, відзначивши, що вона є свідченням Божої благодаті в серцях людей, які приймали участь у будівництві і тих, що прийшли у цей день помолитися разом Богу у Святій Тройці Єдиному. І побажав, щоб Господь у відповідь на молитви збагатив їхні серця терпінням, милосердям і любов’ю.
Прот. Ігор Значков подарував для каплички ікону Святої Тройці та щиро подякував усім, хто брав участь у будівництві.
На відкриття духовного центру прийшло чимало людей. Завітали й гості: народний депутат Верховної Ради України О. М. Біловол, голова райдержадміністрації, депутат обласної ради С. О. Ротач, голова районної ради О. О. Агапов, радник голови райдержадміністрації О. О. Руднєв, Заслужений лікар України, директор Інституту радіології Академії медичних наук Л. Я. Васильєв. Вони щиро вітали жителів Одринки з визначною подією, бажали процвітання, миру, злагоди та передали ікони для каплички. Олександр Миколайович Біловол наголосив: «Сьогодні запалала ще одна зірка віри і надії. І це означає, що ми всі йдемо правильним шляхом. Це освячене місце повсякчас об’єднуватиме навколо себе тих, хто до нього приходитиме, вірою, надією і любов'ю, гуртуватиме молоде покоління навколо духовних цінностей, прищеплюватиме йому високі ідеали християнської моралі, допомагатиме дбати про душу, бо вона вічна і є неоціненним скарбом». Крім того Олександр Миколайович взяв на себе відповідальність за благоустрій території, прилеглої до каплички.
Світлана Олександрівна висловила подяку протоієрею Ігорю Значкову, який підтримав ініціативу громади у будівництві каплички і став її духовним провідником, за особистий внесок у розвиток духовності територіальних громад Нововодолазького району, відродження і зміцнення християнських святинь, милосердя, співчуття, любові до ближнього.
Сільський голова Д. В. Машура подякував усім, хто словом і справами допомагав зводити капличку. Особливу вдячність він висловив раднику голови райдержадміністрації О. О. Руднєву, директорам ВАТ «Агросервіс СГ» Г. М. Водолажченко, ПП «Нове життя» В. А. Бутенку, ТОВ «Норма» І. В. Немашкалу, ПП «Дельта» Шуфані Амер Мішелю, масложирового комбінату В. В. Гордієнку, ПП «Шатохіна» Г. А. Войченку, ТОВ «Енергосервісна компанія «Еско-Північ» С. І.Садимаці, депутату сільської ради Г. А. Ковтун, жителям громади.
Мрія багатьох жителів Одринки збулася. Віднині у них є місце для щирої молитви, глибоких роздумів про смисл життя, силу єдності громади і Божого благословення, без якого на землі ніщо не може ні постати, ні відбутися.

Л. Світайло
 
 
 
Другие новости по теме:

  • Милість Божа для Сковородинівки
  • Святкування першої річниці освячення храму
  • Священники епархiї призначенi для пастирської опiки в мiсцях позбавлення во ...
  • Вони захищали Батькiвщину
  • Всі дороги ведуть до храму
  •  
      Просмотрено: 1852 раз Просмотров: 1852 автор: and 29 октября 2014 Напечатать Комментарии (0)  
    Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0